O PomZW

Fundacja Pomorskie Zrzeszenie Wędkarskie powstała w 2021 roku w Gdańsku.
Celem naszej fundacji jest promowanie nowoczesnego wędkarstwa i zasad z nim związanych. Propagowanie sportu wędkarskiego poprzez organizowanie imprez sportowych w tym zawodów na terenie całego kraju czy  europy.
Wpieranie wędkarstwa rekreacyjnego tworząc nowe łowiska lub pomagając w zarządzaniu już istniejącymi. Organizowanie eventów i imprez skierowanych dla całych rodzin z naciskiem na dzieci i młodzież.
Nasza oferta skierowana będzie do wszystkich wędkujących bez względu na preferowaną metodę , wiek, czy status społeczny.
Chcemy by wędkarze i ich rodziny miały miejsce do wędkowania, odpoczynku i rekreacji, a także dodatkowe opcje do wyboru wśród już dostępnych.
Duży nacisk będziemy starali się kłaść na ekologię, poprzez edukację ogólnospołeczną za pomocą swoich mediów, a także naszych partnerów.
Chcemy żeby wędkarstwo było ogólnodostępną formą wypoczynku, a nasze wody były rybne i czyste, w tym celu będziemy prowadzili niezbędne działania wspólnie z naszymi partnerami, których zaprosimy do współpracy , pozyskując środki na zarybienia czy ochronę wód.

Trzon Fundacji Tworzą doświadczeni wędkarze ze sporą wiedzą z zakresu wędkarstwa
Poniżej przedstawiamy skład osobowy Fundacji:Mariusz Radecki
Prezes zarządu Fundacji


Wieloletni działacz społeczny  w strukturach PZW, gdzie działał na poziomie koła jako członek zarządu pełniąc kilka funkcji, a także w Społecznej Straży Rybackiej. Przez władze okręgu Gdańskiego odznaczony medalem za zasługi w rozwój Wędkarstwa.
Po zakończonej przygodzie z PZW był współzałożycielem i pierwszym Prezesem Pomorskiego Klubu Karpiowego w ramach udało się pozyskać w użytkowanie rybackie jeziora Brzeżonko i stworzenia na nim dobrze prosperującego łowiska specjalnego o nazwie Łowisko Brzeżonko.
To Mariusz Radecki jest pomysłodawcą i założycielem  naszej Fundacji i jednego z jej projektów o nazwie Karpiowa Liga Mistrzów. Zawodów których pula nagród to 500 000 PLN, a główna nagroda to 250 000 PLN. W swoim CV może pochwalić się sporą liczbą zorganizowanych zawodów wędkarskich. Pomysł na zawody nie powinien nikogo dziwić, ponieważ Mariusz całe życie związany jest ze sportem. Był pomysłodawcą i współzałożycielem klubu piłkarskiego OKS Janowo Rumia, a następnie przez kilka lat jego prezesem. Działał w ramach zarządu w SALOS Rumia, a od kilku lat zasiada w komisji rewizyjnej klubu piłkarskiego Bałtyk Gdynia.
Tak bogate doświadczenie powinno pomóc w zarządzaniu tak dużym projektem jakim jest Fundacja Pomorskie Zrzeszenie Wędkarskie. 

Mirosław Kulasiewicz
Wiceprezes zarządu


Mirek pomimo, że nie jest wędkarzem na co dzień udzielającym się na forach publicznych i dla większości z was może być osobą anonimową, to ma spore doświadczenie w zarządzaniu podobnymi projektami. Był jednym z założycieli i nadal pozostaje czynnym członkiem zarządu Pomorskiego Klubu Karpiowego. To głównie na jego barkach spoczywa ł i nadal spoczywa ciężar organizacyjny w stowarzyszeniu i przy Łowisku Brzeżonko. Można powiedzieć tytan pracy, a podobnego zaangażowania oczekujemy od niego w Fundacji.

Marek Szymański

Marek Szymański, doświadczony wędkarz i publicysta z 25 letnim stażem na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego magazynu Wędkarski Świat, a później Wędkarstwo 360. Autor książki Wędkarstwo Rzeczne – Spinning. Stały bywalec zawodów w roli patrona medialnego, zawodnika i sędziego, dzięki czemu ma doświadczenie niezbędne do pracy przy organizacji imprez sportowych. Możemy Was też zapewnić, że na naszej stronie www i fb nie zabraknie artykułów czy felietonów napisanych przez Marka.

Wojciech Janoszek

Zapalony karpiarz, obieżyświat. Od lat regularnie bierze udział we wszystkich największych zawodach karpiowych w Europie: World Carp Masters(już nie istniejące), Word Carp Classic, Stairs to Hell, International Balaton Carp Cup, a także często startuje w zawodach organizowanych w Polsce.

Największym sukcesem Wojtka jest wicemistrzostwo na World Carp Classic w 2016 roku.

Doświadczenie zdobyte przez Wojtka w tych wszystkich imprezach na pewno zaprocentuje przy tworzeniu Karpiowej Ligi Mistrzów.