Finał

W dniu 30 września na Rybakówce w miejscowości Bytyń odbyło się zakończenie pierwszej historycznej edycji International Carp Champions League. W finale, który odbył się na jeziorze Bytyńskim udział wzięło 48 najlepszych zespołów, które wywalczyły awans w jednej z wielu eliminacji, które od maja do września odbywały się w całej Polsce.

Zmagania w finale rozpoczęły się w niedzielne popołudnie 23 września i trwały nieprzerwanie do soboty 30 września. Pomimo usilnych starań wszystkich zespołów, ryby nie były zbytnio skore do współpracy i ostatecznie wiele zespołów zakończyło zawody bez złowionej do klasyfikacji ryby. Sztuka ta udała się jedynie 16 zespołom, które łącznie złowiły 30 karpi i amurów w przedziale 4-17 kg.

Najskuteczniejszą drużyną okazała się drużyna Baitbox III w składzie Artur Zimmermann, Aleksander Zimmermann, Oktawiusz Zimmermann, która złowiła trzy ryby o łącznej wadze 29.870 kg, dzięki czemu zgarnęli czek z rekordową w historii wędkarstwa karpiowego w europie wygraną w wysokosci 250 000 PLN, dodatkowo Artur Zimmermann złowił największego karpia imprezy o wadze 17.420 kg. Za co został nagrodzony kwotą 30 000 PLN.

Drugie miejsce zajęła drużyna Dudi Bait Polska w składzie Piotr Bytom, Marcel Bytom, Dariusz Zieliński, złowione przez nich karpie ważyły 27.955 kg, premia za zajęcie drugiego miejsca to 100 000 PLN.

Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie młodzieżowej do lat 21 Carp Rolls w składzie Kacper Kamiński, Wiktor Zieliński, których trzy największe ryby wazyły 15.660 kg. Chłopaki za swój wynik zgarnęli czek o wartości 50 000 PLN.

Oprócz trzech najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej, organizator Pomorskie Zrzeszenie Wędkarskie przewidział nagrody za trzy pierwsze miejsca w sektorach na które podzielone było jezioro Bytyńskie. Sektory były trzy i nosiły nazwy od sponsorów, którzy ufundowali drużynom z danego sektora pakiety startowe.

Sektor Carp Old School:

1 miejsce Munch Baits Polska – Emil Leksiński, Piotr Pilarczyk, Mateusz Leyk – waga 15.440 kg

2 miejsce Poland 1 – Sebastian Lemke, Adam Lemke, Bartosz Rakoczy – waga 4.300 kg

Sektor Profess:

1 miejsce Mendelewski Team – Arkadiusz Mendelewski, Eligiusz Wojciechowski waga 13.475 kg

2 miejsce Team TK – Tomasz |Herman, Karol Kupiecki – waga 13,030 kg

3 Emilio Team – Adam Nowakowski, Daniel Jagoda, Kamil Kaczmarek – waga 9.310 kg

Sektor Dudi Bait Polska:

1 miejsce Team Czerwionka – Czesław Hylak, Piotr Musioł – waga 14.540 kg

2 miejsce Ludwinek Team – Jarosław Jakubowski, Albert Kołodziej – waga 13.350 kg

3 miejsce MatFil Fishing – Mateusz Bidzinski, Filip Bieliński – waga 5.355 kg

Po zakończonym finale większość drużyn udała się na zasłużony odpoczynek, ale były tez takie, które prosto z Bytynia jechały na kolejne kilkudniowe zawody, by rywalizować o kolejne trofea.

Pomorskie Zrzeszenie Wędkarskie składa podziękowania dla:

Wójta gminy Kaźmierz za udzielone wsparcie w trakcie finału ICCL 2023.

Firmy Karlik z Poznania za wsparcie finansowe finału ICCL 2023.

Firm Carp Old School, Profess, Dudi Bait Polska, za ufundowanie pakietów startowych dla drużyn biorących udział w finale

Firmy Graff, która jest sponsorem technicznym fundacji.

patronów medialnych Radio Gozdawa i Karpiostrada.pl

oraz dla wszystkich zaangażowanych w organizację i pomoc w trakcie całej edycji ICCL 2023 .

Do zobaczenia za rok.

+7

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.